Oferta


Oferujemy węgiel najwyższej jakości tylko i wyłącznie z polskich kopalni.

W naszej ofercie znajdą Państwo węgiel w pełnym sortymencie z I grupy węgli typu 31 i 32 o niskiej spiekalności (typy węgla, rodzaje, kaloryczność, inne wiadomości w zakładce „O WĘGLU” - zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami).

Naszymi dostawcami są sprawdzeni autoryzowani sprzedawcy Kompanii Węglowej.

Nie prowadzimy sprzedaży węgli importowanych czeskich czy rosyjskich przez co mają Państwo pewność wysokiej jakości zakupionego towaru (nie ma możliwości mieszania węgli jak to odbywa się na wielu składach).


W sprzedaży posiadamy:
  • Kostka - węgiel o wymiarze ziarna pomiędzy 63 mm, a 200 mm.
  • Orzech - węgiel o wymiarze ziarna pomiędzy 25 mm, a 80 mm.
  • Ekogroszek - węgiel do pieców retortowych o wymiarze ziarna od 5 mm do 25 mm.


Wszystkie oferowane sortymenty charakteryzują się wysoką kalorycznością (powyżej 26 do 28 MJ/kg, miał powyżej 26 MJ/kg), niską spiekalnością, niską zawartością siarki oraz popiołu (poniżej 10%).

Na każdy oferowany węgiel posiadamy aktualne certyfikaty wystawiane przez kopalnie a nie załatwiane przez dystrybutorów węgla – często nierzetelne i nie podające istotnych parametrów węgla (np. ciepło spalania zamiast kaloryczność węgla).

Oferujemy również do sprzedaży drewno rozpałkowe suche, sosnowe, cięte pakowane w worki raszlowe.POLSKI WĘGIEL W POLSKIM DOMUWęgiel - ekogroszek, orzech, kostka, miał   Węgiel - ekogroszek, orzech, kostka, miał

Węgiel - ekogroszek, orzech, kostka, miał   Węgiel - ekogroszek, orzech, kostka, miał

Stopka